top of page

JAUNAS PĒTERA KĻAVAS LEKCIJAS KLĀTIENĒ

Ielūgums uz rudens lekciju 2023 II
Play Video

DZĪVES GRŪTIE JAUTĀJUMI

Dzīves grūtie jautājumi ir tie, uz kuriem nav vienkāršu, pašsaprotamu un vieglu atbilžu. Kas esmu es un kā es notieku? Kas ir pasaule un kāpēc viss ir tieši tā, kā tas ir? Vai es varu ko ietekmēt? Kas ir nāve, un, ja tas ir dabisks process, kāpēc visi no tās baidāmies? Tie ir jautājumi, kas neliek mieru domājošiem prātiem visā pasaulē un visos laikos - tās ir mūsdienu zinātnes galvenās izpētes tēmas, tā ir senā vieduma pamata esence. 

 

Vēlme izzināt eksistenci un dzīvi, aizrakties līdz tās DNS kodolam, izprast savu būtību un apziņu – tas ir nopietns intelektuāls ceļojums, kura gala mērķis ir prāta miers. Ļaušanās. Saskaņa ar visu.

 

Tie, kas guļ dīvānā un domā, ka “zina visu”, varētu nesaprast, “par ko ir stāsts”. Tas nekas. Priekšā vēl miljoniem dzīves, un arī viņi neizbēgami sāks savu attīstības ceļu…

 

Pirmā lekcija

Kailā ES paslēpes

 

“Lai saprastu šo savādo, nepazīstamo, nepielūdzami neizbēgamo parādību, ko sauc par nāvi, vispirms ir jāizprot dzīve. Mums ir jānoskaidro, kas mēs esam tagad,” raksta Balsekars.

 

Ikviens no mums ir galvenais epicentrs savā dzīvē, nevienam nav nekā svarīgāka par ES - ja nebūs mūsu ES, nebūs arī mūsu pasaules. Viss kosmoss griežas ap šo neizprotamo ES, par kuru mēs nevaram pateikt pat to, kur tieši mūsu ķermenī tas atrodas.

 

Kas tu esi? Kur ir tavs ES? Vai tā ir kāda matērija, substance, konstanta vienība? Vai tā ir tikai doma, kas rada nākamās domas, baudas un sāpes?

 

Lai cik dažādi mēs esam, visiem mums ir vēlme būt laimīgiem un neciest. Vienīgā recepte un zāles, lai to panāktu, ir zināšanas un izpratne.

 

 Pirmā lekcija

“Kailā ES paslēpes”

notiks:

klātienē mūzikas namā Daile (Kr.Barona 31)

sākums 18:30

 

Lekcijas datumi (viena un tā pati lekcija notiks 5 reizes):

3. oktobris

24. oktobris

7. novembris

28. novembris

7. decembris

Par brīvām vietām uz lekciju, lūdzu, jautājiet, rakstot uz reanimare@inbox.lv

Lekciju "Dzīves grūtie jautājumi" satura veidošanā aicinām iesaistīties ARĪ JŪS!

 

Aicinām visus, kas lasa vai lasīs Balsekara “Dārgakmeņu tīkls”, iesūtīt savus jautājumus un viedokļus uz reanimare@inbox.lv

 

Grāmatu “Dārgakmeņu tīkls” var iegādāties:

internetā www.matter.lv

zvanot uz 20072255

Rēriha grāmatnīcā

bottom of page